Kayıt olGiriş yap

  +   Neden Üye Olmalıyım ?
  +   Asansör Terimleri
  +   CE Nedir ?
  +   Asansör Nedir ?
  +   Tüketici Hakları
  +   HYB Değerlendirme Kriterleri
  +   Sık Sorulan Sorular
  +   Üye Listesi  +   Asansör Periyodik Bakım Formu
  +   Asansör Tesis Sözleşmesi Eki
  +   Asansör Bakım Sözleşmesi
  +   Kurtarma Tlmt. ve Eğt.Tutanağı
  +   Personel Özlük Dosyası
İlimizde Asansöre İlişkin MYK Sınavı

    Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde yayımlanan “Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereği Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gereken personele dair sınavlardan ilki 28 Şubat 2017 – 02 Mart 2017 tarihleri arasında derneğimiz merkezinde yapıldı. “Asansör Bakım ve Onarımcıs”ına ilişkin yapılan bu ilk sınava üyelerimiz çalışanlarından 21 personel katıldı.

    Derneğimizin Uzman Grup Belgelendirme firması ile yaptığı görüşmeler sonrasında hayata geçirilen bu projede sınav yeri olarak dernek merkezimiz seminer salonu ve binamızın asansörü MYK tarafından uygun bulundu. İlk gün öğleden önce yapılan yazılı sınav sonrası öğleden sonra uygulamalı sınava geçildi. Takip eden iki gün içinde de adaylar tek tek asansör kuyusunda ve makine dairesinde tatbiki sınava tabi tutuldular. Hem yazılı hem de tatbiki sınavın her anı değerlendirme kuruluşu tarafından video kayda alındı.

   Yazılı ve uygulamalı sınava tabi tutulan personelden başarılı olanlar ilerleyen günlerde belgelerini alabilecekler. Sınava girecek ikinci grup için derneğimiz çalışmalarını yürütmektedir.